Home | CAWA News Article

2010-07-05

Canada Cup Pre-Junior Championship - Results


University of Guelph - 2010/07/04

FILA CADET BOYS

42 kg
1. Sam Jagas - Canada
2. Sinclair, Andrew - Team ONT
3. Uzunovic, Elvir - Guelph
4. Krishnan, Mohan - Impact

46 kg
1. Cowan, Brian - London
2. McMillan, Aaron - Team ONT
3. Winchester, Mitchell - Team ONT
4. Carberry, Cody - Mohawk Val

50 kg
1. Moher, Patrick - Team ONT
2. Nakagawa, Ryan - Hawaii
3. Reid, Jesse - Canada
4. Cowan, Adam - London
5. Russ, Conner - Mohawk Val
6. Moffett, Anthony - NewCentury

54 kg
1. Takahashi, Steve - London
2. Falconi, Zack - Canada
3. Buckle, Jason - Hamilton
4. Meyer, Ben - KBAY

58 kg
1. Balfour, Richard - London
2. Blanding, Wesley - USA
3. Jagas, Matt - Canada
4. Marrentette, Colten - L'essor
5. Rowe, Tyler - KBAY
6. Smith, Ethan - Team ONT

63 kg
1. Abelev, Ilya - London
2. Bennett, Marcus - Matmen
3. Gill, Mandeep - Canada
4. Garneau, Chris - Jr Maraud
5. Hashimoto, Kyle - Hawaii
6. Hancock, Steven - KBAY

69 kg
1. Brenton-Hurs, Jason - Team ONT
2. Watkins, Reid - Canada
3. Bentley, Thomas - Team ONT
4. Bollaav, Ruslan - York
5. Ferreira, Matrixx - Impact
6. Pena, Yaira - PUR

76 kg
1. Phulka, Jasmit - BMWC
2. Webb, DJ - Canada
3. Moss, Alex - Mohawk Val

85 kg
1. Otto, Riley - Montreal
2. Watkins, Geordie - Team ONT
3. Dhesi, Amarvee - Canada
4. Oimmelle, Nick - Nova

130 kg
1. Dhinsa, Sunny - Canada
2. Dhesi, Parmvir - Canada

FILA CADET GIRLS

43 kg
1. Golston, Erin - USA
2. Martin, Patricia - USA
3. Huckle, Darby - Team ONT
4. McDonald, Tia - Team ONT
5. McDonald, Shaylynn - Team ONT
6. Remillard, Sarah - Canada

46 kg
1. Tremblay, Jose - Canada
2. Oullette, Valerie - Canada
3. Kuntz, Bethany - Matmen
4. Magennis, Myckala - Team ONT

49 kg
1. Gomez, Alex - USA
2. Parks, Madison - Canada
3. Papke, Jade - Matmen
4. Yanez, Jasmine - USA
5. Holland, Carissa - AUS
6. Rodriguez, Nesmarie - PUR

52 kg
1. Brendlinger, Kayla - USA
2. Momy, Alexa - Timmins
3. Wainman, Lissa - Team ONT
4. Esquerra, Siobhan - USA
5. Kingsbury, Megan Team ONT
6. Brouillette, Jessica - Team ONt

56 kg
1. Morais, Linda - Team ONT
2. Papadopoulos, Braxton - Team ONT
3. Kusse, Tanya - USA
4. Rivera, Yireliz - PUR
5. Marquez, Byannca - USA
6. LeFrancis, Alyssa - USA

60 kg
1. Revelle, Krista - USA
2. Rodriquez, Natalia - PUR
3. Tonn, Stephanie - Team ONT
4. Moores, Indira - Team ONT
5. Amealia, Delphine - L'essor
6. St.Jean, Josee - Timmins

65 kg
1. Yeats, Dorothy - Canada
2. LeFrancis, Aleah - USA
3. Daylor, Kelsey - Team ONT
4. Olson, Kally - Team ONT
5. Castonguay, Kaitlyn - Team ONT

70 kg
1. Gsell, Kelsey - SASKATCHEW
2. Rivera, Dayanara - PUR
3. Kelly, Sabrina - Bears W.C.
4. Spiegel, Kimberly - USA
5. Demers, Samantha - Timmins
6. Werden, Amy - Team ONT

TEAM RESULTS

GIRLS
1. Team Ontario - 19
2. USA - 13
3. Canada - 8
4. PUR - 4
4. Timmins - 4
6. Matmen - 2
6. Impact - 2
6. L'essor - 2
9. Saskatchewan -1
9. Bears W.C. - 1
9. AUS - 1

BOYS
1. Canada - 10
2. Team Ontario - 9
3. London - 6
4. KBAY - 4
5. Mohawk Valley - 3
5. Hawaii - 3
5. Guelph - 3
5. Impact - 3
5. NewCentur - 3
10. PUR - 2
10. Matmen - 2
10. Jr. Maraud - 2
10. York - 2
14. BMWC -1
14. Montreal - 1
14. Hamilton - 1
14. L'essor - 1

CLICK HERE FOR BOYS & GIRLS BRACKETS



[ Return to News Listing ]

 

Our
Sponsors:
Partners
in Excellence: